Choď na obsah Choď na menu
 


Červenický stanový tábor 2.8.2012 - 6.8.2012

19. 8. 2012

ČER - STAN - TAB

Červenický - stanový - tábor

2.8. - 6.8.2012


 

Fotografie: 


 

 

Členovia dobrovoľného hasičského zboru spolu s kultúrnou komisiou a športovou komisiou pri obecnom úrade v Červenici pri Sabinove zorganizovali 2.8. – 6.8. 2012 už 17 . ročník Červenického stanového tábora (Čer – Stan – Tab) pre deti.

Na tábore sa zúčastnilo 26 deti od 4 do 15 rokov a 14 dospelých, ktorí sa podieľali na organizácii a zabezpečovaní tábora. Väčšina zúčastnených sú členmi dobrovoľného hasičského zboru v nasej obci.

Tešíme sa, že tento čas bol plný radosti a smiechu. Počas piatich dni sme pripravili pre deti táborovú olympiádu, mnoho hier a súťaži, do ktorých sme sa s radosťou zapojili aj my dospeli. Nezabudli sme ani na spoznávanie krás prírody v našom okolí. Putovali sme pohorím Demianky a tiež sme zašli na vrch Kohút, kde sa konala svätá omša, po ktorej sme sa vydali ďalej po hrebeni až do Sabinova. Tu sme navštívili novo zrekonštruovanú hasičskú stanicu, pozreli sme si hasičskú techniku a dozvedeli sme sa veľa o práci profesionálnych hasičov.

Deti sa zapájali aj do prípravy raňajok, nosení dreva na oheň či strážení táborového ohňa, ktorý horel nepretržite počas celej stanovačky. Každý večer sme ukončili spoločnou modlitbou a posedením pri táborovom ohni, kde vládla veselá nálada a spev. Verím, že týchto zopár dní, ktoré sme spoločne prežili, boli pre každého časom pokoja a oddychu.

 

Napísala: Lucia Buriková